AS Graanul Invest tehnikajuht Urmo Ariva:

AS Graanul Invest on metsandusega, bioenergeetika arendamisega ja taastuvenergia tootmisega tegelev erakapitalil põhinev ettevõte, mis alustas oma tegevust 2003. aastal. Ettevõte on kiiresti arenenud ja tänaseks kasvanud Euroopa suurimaks puidugraanulite ehk pelletite tootjaks. Grupi tootmisvõimsus on ca kaks miljonit tonni pelleteid aastas.

Graanul Investi ja Addinoli koostöö maht ja kestvus on tõeliselt muljetavaldav. Oleme teineteisele partneriks olnud juba ligikaudu kaheksa aastat. Sealjuures on Addinol igal aastal tiheda konkrentsiga hangetel võitjana sõelale jäänud. See on Graanul Investi poolne tunnustus ja tänu Addinoli teenuste ja toodete kvaliteedile!

OAO „Metrostroi“ – Peterburi metroo (Venemaa):

2011. aastal avati pidulikult Venemaa kõige sügavamal asuv Peterburi metroojaam Admiralteiskaja, mille ehitajaks oli ettevõtte „Upravlenie mehanizatsii – filiaal OAO „Metrostroi“. ADDINOL ametlik esindaja Venemaal OOO Petradin on pikaajaline OAO Metrostroi koostööpartner.

Metroo jaamavahe Admiralteiskaja kaldsissepääsu ehitamistööde käigus tugeva hüdraulilise löögi tulemusel rebenesid hüdrovoolikud, mille tulemusel läbinduskilp Avrora seiskus.

“Osa väljakaevatud tunnelist, kuid raudbetoonist rõngastega veel vooderdamata, võis igal hetkel kokku variseda. Kiiremas korras oli vaja nii voolikud kui ka õli välja vahetada,” rääkis OOO Petradin peadirektor
Aleksei Jurjev.

Õlikogus, mis tuli kiiresti tarnida oli väga suur, et tagada hiigelmasina hüdrosüsteemi stabiilne töö. Nii Metrostroi spetsialistide kui ADDINOLi meeskonna professionaalse koostöö ja kiire töökorralduse tulemusel täideti juba paari tunni pärast Avrora hüdrosüsteem kõrgekvaliteetse ja suurepärase temperatuurisõltuvusega ADDINOLi hüdroõliga. “Tunnel oli tänu ADDINOLi meeskonna operatiivsusele päästetud ja töö sai jätkuda,” lausus Jurjev.

Tänu sellele otsustas Peterburi Metrostroi edaspidi kasutada oma masinates ainult ADDINOLi määrdeaineid.

“Erilist tähelepanu väärib ADDINOLi määrdeainete kõrgeim kvaliteet. Nad on teinud läbi tõsise tuleproovi firma Herrenknecht AG läbinduskilbis, millel Venemaal puuduvad analoogid ja selle väljakutse ka edukalt sooritanud,” tunnustas UM filiaali OAO Metrostroi juhataja Valeri Kuznetsov. Ta toob esile Venemaa ADDINOLi meeskonna ausust ja professionaalsust.

“See on muljetavaldav, kuidas te pakute välja lahendusi, mis on suunatud eelkõige  klientide tegevuse tulemuslikkuse suurendamisele,” Kuznetsov.

Loode-Venemaa suurim killustikutootja OLKON:

Metso International Corporate Groupi ametlik esindaja Murmanski ja Arhangelski oblastis ning paljudes Venemaa linnades on ZAO Sever Minerals, kelle peamised kliendid on Venemaa kaevandus- ja kivipurustusettevõtted. Sever Mineralsi klient, Loode-Venemaa suurim killustikutootja OLKON, otsustas läbi teha aastase katse ADDINOLi hüdroõliga, et veenduda kulude kokkuhoius, kasutades kvaliteetsemat määrdeõli kui varem.

„Katseperioodil, mil kasutasime süsteemis ADDINOLi hüdroõli, ei olnud vähematki tarvidust kolbe vahetada, kuna nad lihtsalt polnud absoluutselt kulunud,“ sõnas OLKONi peamehaanik Andrei Grišin. „Purusti silindrit nähes olime väga üllatunud, kuna see nägi välja nagu uus – mitte ühtegi jälge roostest ega sadestistest. Sisepind oli ideaalses seisus, mis tähendas, et silinder võis edasi töötada,“ tõdes ta.

Pikk ja põhjalik katse näitas, et kvaliteetsema  ja kallima õli kasutamisel saab kulusid pikemas perspektiivis edukalt kokku hoida.

Metso mäetehnikas kasutati katseperioodil ADDINOLi hüdroõli HVLP 32 TT, mis on vähese temperatuurisõltuvusega (viskoossuse sõltuvus temperatuurist on väike) ja nihkepingele vastupidav aastaringne hüdroõli. See sobib suurepäraselt kasutamiseks hüdrosüsteemides, mis peavad taluma temperatuuride pidevat vaheldumist.

Ragnar Tiiter, Kreisi Metall OÜ (Eesti) tegevdirektor:

„Rakvere firma Kreisi Metall OÜ on jõudsalt arenev, edumeelne ja innovaatiline Eesti ettevõte, kes valmistab Vahva Jussi kaubamärgi all kvaliteetseid metsaveohaagiseid ja tõstukeid. Vahva Jussi tooted on tuntud nii Eestis kui ka välismaal. Vahva Jussi masinates kasutatakse üksnes kvaliteetseid ja uuenduslikke komponente, mille hulka kuuluvad ka ADDINOLi määrdeained.

Koostöö ADDINOL Lube Oil OÜ ja Kreisi Metall OÜ vahel sai alguse 2007. aastal ehk Kreisi Metalli tootmistegevuse alguses. Koostöö raames hoolikalt välja valitud õlid ja määrdeained on ennast aastate jooksul Vahva Jussi masinates õigustanud ja andnud kindluse, et lõpptarbijani jõuab kvaliteetne toode ja tulemuseks on rahulolev klient. ADDINOLi määrdeained tagavad detailide pika eluea ja töökindluse ka kõige raskemates töötingimustes. ADDINOLi tooteid kasutades saame olla kindlad, et meie masinad töötavad erinevates maailma paikades ühtemoodi hästi. Tänu õigesti valitud ADDINOLi kvaliteetsetele toodetele ei pea me muretsema oma masinate töökindluse säilimise pärast.“

Jaemüügikett Lenta (Venemaa):

Venemaa üks suurimaid ja juhtivaid jaemüügikette Lenta asutati 1993. aastal ning täna kuulub Lentale 56 hüpermarketit üle kogu Venemaa. Ettevõte, kelle 2011. aasta käive oli 89,9 miljardit rubla, annab tööd üle 17 000 inimesele Venemaal. Koostööd ADDINOLiga, kelle üks fookusvaldkond on toiduainetööstus, alustas Lenta 2008. aastal.

Lenta on spetsialiseerunud ainult toiduainete müügile ning kõikides Lenta hüpermarketites on olemas oma pagaritöökojad, kus kasutatakse juba aastaid pagariahjude tugilaagrite määrimiseks ADDINOLi ketiõli. Lenta on oma koostööpartneriga väga rahul ning hindab eriti ADDINOLi toodangu kvaliteeti ja sellest tulenevat kulude kokkuhoidu.

Oleg Kovaltšuk, OOO Kompanija LAN (Ukraina) teenindusosakonna juhataja:

„OOO Kompanija LAN on tuntud masinatootjate Claas, Lemken, WestfaliaSurge, Damman, Schmotzer, Amazone edasimüüja Ukraina lääneosas. Ettevõtte eesmärgiks on tagada oma klientide masinatele kvaliteetne garantiiteenindus, tehnohooldus ja remont.

Saksa määrdeainetootja ADDINOLi Ukraina tütarfirmaga on edukat koostööd tehtud juba alates 2009. aastast. Meie praktika näitab, et ADDINOLi toodete näol on tegemist kõrge kvaliteediga määrdeainetega ja kinnitame, et ADDINOLi määrdeainete kasutamise ajal on meie töös kahanenud tehniliste probleemide arv 10–15% võrra. Lisaks oleme väga rahul ADDINOL Ukraina järelteenindusega tehniliste küsimuste puhul. Soovitame julgelt ADDINOLi kui usaldusväärset koostööpartnerit ja selle kvaliteetseid tooteid!“

Ognyan Pavlov, ZSK Stomanobeton EAD (Bulgaaria) juhatuse esimees:

„ZSK Stomanobeton EAD on Bulgaaria juhtiv ehitussektori ettevõte, mis on spetsialiseerunud raudbetoonelementide projekteerimisele, tootmisele ja kokkupanemisele. Raudbetoontoodete tootmisel kasutatakse ADDINOLi määrdeaineid. Ettevõte hindab kõrgelt edukat koostööd ADDINOL Bulgaaria tütarettevõttega, kelle spetsialistid osutavad alati kõrgel tasemel teenust, on usaldusväärsed ja professionaalsed.“