Keskmäärimissüsteemid

Tänapäevase määrdemajanduse üheks äärmiselt oluliseks osaks on keskmäärimissüsteemid. Keskmäärimissüsteem kujutab endast tervikut, mis koosneb määrdemahutist, pumbast, juhtplokist ning erinevatest toituritest, klappidest, anduritest, niplitest, pihustitest jne.

Taoliste süsteemide ülesandeks on määrida regulaarselt etteantud kogustega erinevaid määrdepunkte, mille arv võib ulatuda ühest-kahest kuni mitme tuhandeni. Näiteks ekskavaatoritel või veoautodel on 20-40 erinevat määrimist vajavat sõlme (puksid, liigendid, sõrmed jne). Kui paigalda seadmele või mehhanismile keskmäärimissüsteem, siis tagab see vajalike sõlmede määrimise kindla intervalli tagant õige määrdekogusega ilma, et oleks vaja peatada ekskavaatori töö või sõita veaoautoga teenindusse. Eriti suure efekti annavad keskmäärimissüsteemide rakendused tööstuses. Tulemuseks on masinate efektiivsem töö, pikem kasutusiga ning madalamad ja harvemad remondikulud. Samuti vähendab keskmäärimissüsteemi kasutuselevõtt reeglina määrdekulusid, sest süsteem ei määri “üle”.

ADDINOL pakub Eestis keskmäärimissüsteeme ja nende komponente firmalt Lincoln, kes on suurim keskmäärimissüsteemide projekteerija ja tootja maailmas. Valmistaja suur kogemustepagas ja pikaajaline koostöö ADDINOLiga on kindlaks garantiiks, et kasutades Lincolni süsteeme jõuab õige määrdeaine õigel ajal ja õiges koguses vajalikku kohta.

http://www.lincolnindustrial.de